Dlaczego ci się nie chce kochać?

indeks1

Dlaczego ci się nie chce uprawiać seksu?

Brak zainteresowania seksem u mężczyzny to nie to samo, co problemy z erekcją lub impotencja. Mężczyźni, którzy cierpią na niskie libido albo nawet jego brak, mogą uzyskać erekcję, nawet, jeśli utracili całkowicie zainteresowanie seksem.

Brak zainteresowania seksem u facetów może być konsekwencją bardzo rozmaitych powodów, które zawierają zarówno problemy fizyczne i psychiczne. Te pierwsze to na ogół choroba alkoholowa, uzależnienie od narkotyków, nadwaga, anemia, niski poziom testosteronu, cukrzyca lub skutki uboczne niektórych leków.

Wśród psychicznych przyczyn niskiego libido bądź wręcz jego zaniku wymienia się depresję, stres, ukryty homoseksualizm oraz kłopoty w związku. Niskie erekcja libido może też wystąpić u niektórych mężczyzn z powodu zahamowań związanych z traumatycznymi przeżyciami w wieku dziecięcym.

Stres

Większa część mężczyzn przeżywa stres za sprawą kłopotów w pracy albo problemów w związku bądź w rodzinie. Może to owocować dużym obniżeniem libido. Bez względu na przyczynę stresu, organizm ludzki ma naturalną tendencję do reagowania na niego przygotowaniem do walki lub ucieczki. W tym celu wytwarza hormony takie jak kortyzol i adrenalina, które w naturze mają zachęcać go do działania. Ciężko jednakże po otrzymaniu słownej reprymendy od zwierzchnika zacząć z nim bójkę lub brać nogi za pas, w następstwie tego przeważnie dusimy tę naturalną reakcję, powodując, iż nasilona energia oraz napięcie nie mają ujścia. Jeśli przez długi czas trwasz w podobnej sytuacji nie próbując rozładować swojego stresu, możesz liczyć się z pojawieniem się jego skutków zdrowotnych, w tym problemów seksualnych, takich potencja
jak brak popędu płciowego czy brak zainteresowania seksem.